Stredná zdravotnícka škola Michalovce rešpektuje ochranu vašich údajov

Táto internetová stránka používa technológiu cookies. Je Vaším právom neudeliť súhlas s používaním súborov cookies alebo ich používanie zablokovať.
V takom prípade sa môže stať, že bude pre Vás obmedzená alebo vylúčená úplná funkcionalita niektorých častí prehliadanej webovej stránky.

Tu nás nájdete

Koordinátor pre zdravie a zdravý životný štýl: Mgr. Erika Bobíková

FLYFIT – účinné a zábavné cvičenie

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobiková, Mgr. Hedviga Šľachtová, jazyková korekcia PhDr. Bibiana Lojanová
 • 22 jún 2022

Viete, prečo je Flyfit jedno z najzdravších a najúčinnejších cvičení? Lebo precvičuje hneď viacero svalov súčasne. Aj keď sa pri cvikoch zameriate na konkrétnu oblasť, vždy sú zapojené svaly celého tela. Svojimi účinkami má Flytfit asi najbližšie k power joge – je to kvalitný funkčný tréning, ale má aj čosi navyše. Keďže sa cvičí vo vzduchu na špeciálnej sieti hammock, musíte neustále udržiavať rovnováhu, a tak – hoci si to ani neuvedomíte – zapájate vnútorné stredové svalstvo (core), ktoré je potrebné na správne držanie tela.

Čítať ďalej...

BEH PRE ZDRAVIE

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobiková, Mgr. Hedviga Šľachtová, koorinátorky Zdravia a zdravého životného štýlu
 • 29 máj 2022

Rekreačný beh je prirodzená forma telesnej aktivity a pozitívne vplýva aj na naše zdravie. Iba pár minút behu každý deň, môže prospieť vášmu zdraviu a dokonca aj predĺžiť život.

Čítať ďalej...

Svetový deň vody

 • Napísal/a: Mgr. Hedviga Šľachtová, Mgr. Erika Bobiková, jazyková korekcia článku PhDr. Bibiana Lojanová
 • 23 marec 2022

Dňa 23. 03. 2022 sme si na našej škole spoločne pripomenuli dôležitosť a nevyčísliteľnú hodnotu čírej tekutiny potrebnej k životu na našej planéte.

Svetový deň vody si pripomíname každoročne 22. marca. Dôležitosť a význam tohto dňa je daný aj skutočnosťou, že na svete viac ako dve miliardy ľudí trpí nedostatkom pitnej vody, nemá prístup k vode. Témou Svetového dňa vody 2022 je: „Podzemná voda - ZVIDITEĽNIŤ NEVIDITEĽNÉ“

Čítať ďalej...

SVETOVÝ DEŇ VODY – 22. marec 2022

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobiková, Mgr. Hedviga Šľachtová
 • 22 marec 2022

Pozývame Vás ...

Čítať ďalej...

Cyklotréning pre začiatočníkov

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobiková, Mgr. Hedviga Šľachtová, koordinátorky Zdravia a zdravého životného štýlu
 • 28 február 2022

Bicyklovanie je skvelá voľnočasová aktivita, ktorá vám pomôže ventilovať stres, získať kondíciu a trénovať pevnú vôľu. Nikto sa však nenarodí majstrom sveta a začiatky bývajú náročné. Ak to s cyklistikou myslíte vážne, treba sa od niečoho odraziť. Aký je teda ten najlepší spôsob, ako začať s cyklistikou a trénovať efektívne ako začiatočník.

Čítať ďalej...

Alchýmia spánku

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobiková, Mgr. Hedviga Šľachtová, Zdravý životný štýl
 • 31 január 2022

V noci prejde telo niekoľkými fázami spánku. Hneď ako zaspíme prejdeme do non- REM spánku, ktorý pozostáva z troch fáz a každá z nich trvá 5 – 15 minút. V prvej fáze je spánok ľahký a prebudíme sa aj na tichý zvuk. V druhej fáze sa telo pripravuje na hlbší spánok a v tretej sa dostávame do hlbokého spánku. V tretej fáze sa telo regeneruje a obnovuje všetky svoje systémy a tkanivá. Následne prechádza telo do REM spánku, táto fáza prichádza asi 90 minút po tom, ako zaspíme. REM fáza sa opakuje viac krát a trvá od 10 do 60 minút. V tejto fáze dochádza k sneniu, pretože mozog je aktívnejší. Nedostatok spánku má negatívne účinky na zdravie, kvalitu a dĺžku života.

Čítať ďalej...

ČAS VIANOČNÝ...

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobiková, Mgr. Hedviga Šľachtová, jazyková korekcia článku PhDr. Bibiána Lojanová
 • 23 december 2021

Vianoce
"Nie je dôležité, čo je pod vianočným stromčekom, ale kto je okolo neho." 

Vianoce. Je to čas prestretých stolov, dobrého jedla, stromčekov, darčekov. Tajomstvo vianočných sviatkov prebýva vo voňavom ihličí, šíri sa s arómou medu, vanilky, škorice..... Žiadne sviatky v roku nemajú toľko prívlastkov ako Vianoce – čarovné, láskyplné, pokojné, bohaté, radostné... Takmer každý chce mať sviatok nielen na duši, ale aj všade okolo seba. Nastal čas, kedy tie najvzácnejšie city ožívajú, aby v dušiach prebudili zvyšky dobra, ktoré často skrývajú.

Poďme si spoločne zaspomínať a pripomenúť niektoré zabudnuté tradície vianočných sviatkov. Mnohé z nich sú už len súčasťou histórie.

Čítať ďalej...

SZŠ Vstúpte ...

Vzdelávacie centrum Microsoft