Stredná zdravotnícka škola Michalovce rešpektuje ochranu vašich údajov

Táto internetová stránka používa technológiu cookies. Je Vaším právom neudeliť súhlas s používaním súborov cookies alebo ich používanie zablokovať.
V takom prípade sa môže stať, že bude pre Vás obmedzená alebo vylúčená úplná funkcionalita niektorých častí prehliadanej webovej stránky.

Tu nás nájdete

Koordinátor pre zdravie a zdravý životný štýl: Mgr. Erika Bobíková

Deň zdravej výživy na SZŠ v Michalovciach

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobiková, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová
 • 24 jún 2019

Dňa 27. júna 2019 sa na Strednej zdravotníckej škole v Michalovciach uskutoční už 5. ročník Dňa zdravej výživy pod názvom "Zdravá výživa, pohybové a tanečné aktivity u dospievajúcich zamerané na zvládanie psychickej záťaže".

Čítať ďalej...

Pobyt a pohyb v prírode

 • Napísal/a: Mgr. Hedviga Šľachtová, Mgr. Erika Bobiková, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová
 • 31 máj 2019

Pobyt a pohyb v prírode pôsobí blahodarne na náš organizmus a pozitívne vplýva na zdravie, po stránke fyzickej aj psychickej. Dýchajme čistejší vzduch. Stromy a rastliny produkujú kyslík, ktorého obsah je v lesoch vyšší. Zvýšený príjem kyslíka pozitívne vplýva aj na našu náladu. Neznečistený vzduch pomáha čistiť pľúca a zlepšuje okysličovanie krvi, čo vedie k ozdravovaniu orgánov a zvýšenej vitalite.

Čítať ďalej...

Každodenné čítanie...

 • Napísal/a: Mgr. Hedviga Šľachtová, Mgr. Erika Bobiková, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová
 • 23 máj 2019

Každodenné čítanie podporuje nielen zdravý spánok, ale oveľa viac
Nič sa nedá porovnať s tým, ako vonia kniha a aký pocit v človeku vyvoláva. Nič, čo je digitálne, sa s tým nedá porovnať. Chceme tým povedať toľko, že čítanie je veľmi osožné, či už v papierovej alebo digitálnej podobe. Čítanie so sebou prináša množstvo neuveriteľných výhod.

Čítať ďalej...

Svetový deň vody - 22. marec

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobiková, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová
 • 22 marec 2019

22. marec bol Organizáciou Spojených národov vyhlásený za Svetový deň vody. Tento deň nám dáva príležitosť, aby sme sa zamysleli nad hodnotou tejto vzácnej tekutiny. Ide predsa o tekutinu, bez ktorej život nie je možný.

Čítať ďalej...

Tradičné zvyky na Vianoce a Štedrý deň

 • Napísal/a: Mgr. Hedviga Šľachtová, Mgr. Erika Bobiková, jaz. korekcia Mgr. Stanislava Markovičová
 • 12 december 2018

Najkrajšie a najhojnejšie zvyky sa udržiavajú od sviatku Vianočného do Nového roka. Prejavujú sa v nich dávne oslavy zimného slnovratu i náboženské sviatky narodenia Ježiša Krista.
Predstavme si niektoré z nich ...

Čítať ďalej...

Môže ústna voda spôsobiť cukrovku a zvýšiť krvný tlak?

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobiková, Mgr. Hedviga Šľachtová, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová
 • 27 november 2018

Halitóza (zápach z úst alebo ľudovo „zlý dych“) patrí k nepríjemným problémom. Ovplyvňuje takmer 50 % celkovej populácie a svoj pôvod môže mať buď v ústach alebo v inej telesnej dysfunkcii. Halitóza znamená určitú zmenu zdravotného stavu, ktorý by mohol predstavovať prekážku v tom, aby sa človek cítil naozaj dobre, ale aj  prekážku z hľadiska spoločenského uplatnenia sa. Ústna voda sa stala jednou z možností liečenia, ku ktorej sa obracajú mnohí, ktorým tieto príznaky vadia. 

Čítať ďalej...

Imunita v zimných mesiacoch

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobiková, Mgr. Hedviga Šľachtová, PhDr. Ivana Jenčíková, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová
 • 05 november 2018

imunitaZimné mesiace kladú na ľudský organizmus väčšie nároky. Ubudne slnečných lúčov, narastá počet chrípkových ochorení, mnohí z nás trávia väčšinu času skôr doma ako na čerstvom vzduchu. Aby aj napriek všetkému naša imunita fungovala v týchto mesiacoch čo najlepšie, lekári odporúčajú dbať na päť základných zložiek našej stravy: probiotiká, karotenoidy, vitamín D, zinok a zázvor. Človek ich má kedykoľvek k dispozícii aj v zimných mesiacoch, preto by mal využiť ich silu vo svoj prospech.

Čítať ďalej...

SZŠ Vstúpte ...