Stredná zdravotnícka škola Michalovce rešpektuje ochranu vašich údajov

Táto internetová stránka používa technológiu cookies. Je Vaším právom neudeliť súhlas s používaním súborov cookies alebo ich používanie zablokovať.
V takom prípade sa môže stať, že bude pre Vás obmedzená alebo vylúčená úplná funkcionalita niektorých častí prehliadanej webovej stránky.

Tu nás nájdete

Interiér školy SZŠ Michalovce

Máme radi našu školu, preto sa o ňu staráme. Interiéru školy sme sa rozhodli venovať samostatnú časť nášho webu. Svoje nápady, myšlienky o interiéri školy môžete napísať p. profesorkám Mgr. Ivete Rusnákovej (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.) a Mgr. Jane Poľaškovej (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.).

Na úvod školského roka 2021/2022

 • Napísal/a: Mgr. Jana Poľašková, Mgr. Iveta Rusnáková, jazyková korekcia PhDr. Bibiána Lojanová
 • 07 október 2021

Každý začiatok roka je niečím výnimočný. Študenti prichádzajúci z rôznych základných škôl, prinášajú so sebou mnoho kreativity a nápadov s cieľom získať čo najviac vedomostí a zručností v nimi vybraných zdravotníckych odboroch.

Čítať ďalej...

Sviatky Veľkej noci

 • Napísal/a: Mgr. Iveta Rusnáková, Mgr. Jana Poľašková, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová
 • 01 apríl 2021

Veľkonočné sviatočné dni patria k takzvaným pohyblivým sviatkom, ktoré nemajú svoj pevný termín v kalendári. Pravidlá pre určenie najväčších sviatkov kresťanov sú veľmi staré. Stanovil ich ešte v roku 325 cirkevný koncil v Nikaii a odvtedy sa nezmenili. Veľká noc sa začína vždy v nedeľu po splne, ktorý nasleduje po dni jarnej rovnodennosti. Nemôže byť teda skôr ako 22. marca a neskôr ako 25. apríla.

Čítať ďalej...

Kúzlo Vianoc

 • Napísal/a: Mgr. Iveta Rusnáková, Mgr. Jana Poľašková, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová
 • 17 december 2020

Nadišiel december - čas zimných radovánok, bieleho ticha a pokoja, ale aj túžobného očakávania kúzelných Vianoc. Skutočné Vianoce začínajú zdobením vianočného stromčeka, žiarou svetielok, trblietajúcimi sa zvončekmi, vôňou ihličia a sladkých medovníčkov.

Čítať ďalej...

INTERIÉR ŠKOLY - inovatívne zmeny v interiéri školy

 • Napísal/a: Mgr. Iveta Rusnáková, Mgr. Jana Poľašková, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová
 • 16 december 2020

„Cieľom výchovy nie je len doviesť človeka k tomu, aby konal dobré skutky, ale aby v tom nachádzal radosť. Nielen byť čistým, ale aj milovať čistotu, nielen byť spravodlivým, ale aj túžiť po spravodlivosti."

John Ruskin, anglický spisovateľ a umelecký kritik

Čítať ďalej...

Vianočná výzdoba

 • Napísal/a: Mgr. Henrieta Košková, Mgr. Adriana Brhlíková, jaz. korekcia článku Mgr. Mária Kirnágová
 • 11 december 2018

Vianočná výzdoba 2018Najkrajšie chvile sú tu onedlho.  Vianočný čas je blízky mnohým ľuďom, nevynímajúc našu školu a žiakov v nej. Vianoce nie sú len o darčekoch, ale hlavne o trávení príjemných spoločných chvíľ s ľuďmi, ktorých máme radi.
Doma si spolu celá rodina robíme vianočnú výzdobu a vyberáme tie najkrajšie ozdoby. V práci sme všetci jedna „školská rodina“, a preto sme si vianočnú výzdobu robili v našej škole spolu so žiakmi aj tento rok.

Fotogaléria

Veľkonočné inšpirácie

 • Napísal/a: PhDr. Gabriela Jenčiková, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová
 • 19 apríl 2017

Jarná výzdobaPríchod jari, zobúdzanie prírody a návrat vytúžených slnečných lúčov sa spájajú s oslavou Veľkej noci. Patria k nej preto jarné symboly - svieže kvety, mláďatká, pestrofarebné vence a kraslice. Hádam v žiadnej obývačke nechýbajú bahniatka s ozdobenými veľkonočnými vajíčkami, či veľkonočné vence na dverách. Či už sú z dreva, vlny, polystyrénu, vyfúknutých škrupiniek, plastu, papiera alebo čokolády, prinesieme Vám  návody na tradičné i netradičné kúsky.  
Niektoré kreatívne techniky sú pre náročnejších a kreatívnejších jedincov, iné zvládnu aj začiatočníci. Veríme, že sa inšpirujete a využijete pri tom aj vlastnú fantáziu. Techniky sa dajú využiť aj pri iných príležitostiach pri výrobe ozdôb. My za interiér školy sme sa niektorými inšpirovali ako môžete pozrieť aj v našej fotogalérií.

Jarné upratovanie v škole

 • Napísal/a: Mgr. Alena Michalovová a PhDr. Gabriela Jenčiková, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová
 • 21 marec 2017

V novej školskej reforme sa ako hlavný faktor objavuje kvalita, ktorá je hlavným znakom našich škôl. Škola má byť vstupnou bránou do života, má byť priestorom  na uľahčovanie učenia žiakov. Dáte mi určite za pravdu, že útulný a primerane vybavený priestor je miestom, kde sa človek cíti dobre a dosahuje aj primerané výsledky.

Čítať ďalej...

SZŠ Vstúpte ...

Vzdelávacie centrum Microsoft