Stredná zdravotnícka škola Michalovce rešpektuje ochranu vašich údajov

Táto internetová stránka používa technológiu cookies. Je Vaším právom neudeliť súhlas s používaním súborov cookies alebo ich používanie zablokovať.
V takom prípade sa môže stať, že bude pre Vás obmedzená alebo vylúčená úplná funkcionalita niektorých častí prehliadanej webovej stránky.

Tu nás nájdete

Virtuálna anatomická učebňa

Prvá virtuálne 3D učebňa v SR je v Michalovciach...

  • Napísal/a: prevzatý článok z www.vzdravotnictve.sk
  • 09 november 2017
Oficiálne predstavenie prvej virtuálnej anatomickej učebne (VAU) na Strednej zdravotníckej škole v Michalovciach vo štvrtok 9.novembra 2017.

Dňa 9.11.2017 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie virtuálnej anatomickej učebne spojené s tlačovou konferenciou za účasti všetkých participujúcich na projekte.  Virtuálna anatomická učebňa v Michalovciach je prvá svojho druhu na strednej škole.
Veríme v budúcnosť virtuálnej reality v medicínskej praxi. Sme veľmi radi, že v spolupráci s partnermi sa nám podarilo túto technologickú inováciu priniesť na stredné školy, ktoré vychovávajú budúcich zdravotníckych pracovníkov. Keďže tých je na Slovensku nedostatok, aj takýto projekt by mal pomôcť prilákať mladých ľudí k tomuto odboru,“ zdôraznila Dana Miňová, riaditeľka ľudských zdrojov siete polikliník ProCare a siete nemocníc Svet zdravia.

Aplikácia, ktorú upravili pre potreby strednej školy, bude obsahovať všetky zložky ľudského tela, teda svaly a kosti, cievy, nervy, orgány či jednotlivé sústavy. Na slovenskej verzii softwéru sa za našu školu podieľali Mgr. Martina Čupalková a PhDr. Gabriela Jenčíková.
Technologickým partnerom projektu je spoločnosť Samsung Electronics, ktorá škole venovala vybavenie pozostávajúce z desiatich setov pre virtuálnu realitu (Samsung Galaxy S8 a Samsung Gear VR) a jednej 55-palcovej Smart signage interaktívnej obrazovky s výkonným operačným systémom TIZEN.
Celkové náklady na zriadenie virtuálnej učebne sa vyšplhali na takmer 40-tisíc eur.
Okrem Michaloviec bude budúci týždeň v rámci projektu otvorená aj druhá virtuálna anatomická učebňa na Strednej zdravotníckej škole v bratislavskej Petržalke. Virtual Medicine bude projekty na školách priebežne vyhodnocovať.

Napísali o nás: 24hodín, SME, Plus jeden deň, V zdravotníctve, Košice online

Fotogaléria

SZŠ Vstúpte ...