Stredná zdravotnícka škola Michalovce rešpektuje ochranu vašich údajov

Táto internetová stránka používa technológiu cookies. Je Vaším právom neudeliť súhlas s používaním súborov cookies alebo ich používanie zablokovať.
V takom prípade sa môže stať, že bude pre Vás obmedzená alebo vylúčená úplná funkcionalita niektorých častí prehliadanej webovej stránky.

Tu nás nájdete

Týždeň výchovy k manželstvu a rodičovstvu

  • Podrobnosti:
    Napísal/a: PhDr. Eleonóra Doležalová, jaz. korekcia článku PhDr. Petra Delaporta

  • 30-november-2015 10:47

Svetový deň predčasne narodených detí

Dňa 17. novembra si okrem Dňa študentstva pripomíname aj „Svetový deň predčasne narodených detí“. Stredná zdravotnícka škola v Michalovciach sa pripojila  k výzve Strednej zdravotníckej školy v Trenčíne.

Problematika predčasne narodených detí je v posledných desaťročiach celosvetovým problémom. Na svete sa každé 10-te dieťa narodí predčasne, na Slovensku každé 9 - te.
Je to veľká „záťaž“ pre spoločnosť, ale hlavne pre rodinu.
Zvýšenie počtu predčasne narodených detí je dôsledkom rôznych faktorov - vyšší vek matiek, ich zdravotný stav, hormonálna antikoncepcia, životný štýl, životné prostredie...
Naším zámerom bolo propagovať túto problematiku a vytvoriť povedomie o negatívnych javoch, ktoré vplývajú a vedú k predčasnému pôrodu.
Nelichotivý demografický vývoj v posledných desaťročiach je veľkým apelom na zmenu stavu v prospech zdravých jedincov.
V rámci „Týždňa výchovy k manželstvu a rodičovstvu“ aj  na našej škole odzneli prednášky a besedy v tomto duchu pod vedením MUDr. Dany Jurečkovej, PhD.,  PhDr. Martiny Ďurišinovej a PhDr. Eleonóry Doležalovej.

SZŠ Vstúpte ...