Stredná zdravotnícka škola Michalovce rešpektuje ochranu vašich údajov

Táto internetová stránka používa technológiu cookies. Je Vaším právom neudeliť súhlas s používaním súborov cookies alebo ich používanie zablokovať.
V takom prípade sa môže stať, že bude pre Vás obmedzená alebo vylúčená úplná funkcionalita niektorých častí prehliadanej webovej stránky.

Tu nás nájdete

Vypískanie násilia

  • Podrobnosti:
    Napísal/a: Mgr. Adriana Brhlíková, jaz. korekcia článku Mgr. Mária Kirnágová

  • 11-december-2018 06:28

Aj v tomto roku, koncom novembra a začiatkom decembra, prebiehala 16-dňová kampaň – Zastavme násilie páchané na ženách.

Zastavme násilie páchané na ženách!Naša škola úzko spolupracuje s o.z. Pomoc rodine. Počas kampane mali pracovníčky o.z. besedy na tému zastavme násilie v 6 triedach externého štúdia na SZŠ Michalovce. Počas prednášok bola v triedach búrlivá debata o násilí, s ktorým sa stretajú vo svojom okolí, o násilníkoch a hlavne o obetiach násilia – ženách a deťoch.
Táto kampaň vyvrcholila akciou na námestí v Michalovciach pod názvom Vypískajme násilie. Tejto akcie sa aktívne zúčastnilo 24 žiakov našej školy spolu s učiteľkou Mgr.Brhlíkovou. Žiaci rozdávali letáky okoloidúcim, písali odkazy proti násiliu, ktoré priviazali na balón a rozdávali píšťalky. Pracovníčky o.z. Pomoc rodine čítali do mikrofónu príbehy žien, ktoré boli počas domáceho násilia zavraždené svojím partnerom, manželom, snúbencom. Za posledné 2 roky zomrelo počas domáceho násilia na Slovensku 13 žien. Akciu prišiel podporiť aj primátor mesta Michalovce Mgr. Viliam Záhorčák. O desiatej hodine všetci spoločne začali pískať na píšťalkách a symbolicky vypustili balóny s odkazmi do neba.
Aj týmto spôsobom povedali žiaci našej školy NIE násiliu páchaného na ženách!

Fotogaléria

SZŠ Vstúpte ...