Stredná zdravotnícka škola Michalovce rešpektuje ochranu vašich údajov

Táto internetová stránka používa technológiu cookies. Je Vaším právom neudeliť súhlas s používaním súborov cookies alebo ich používanie zablokovať.
V takom prípade sa môže stať, že bude pre Vás obmedzená alebo vylúčená úplná funkcionalita niektorých častí prehliadanej webovej stránky.

Hipoterapia v praxi

  • Podrobnosti:
    Napísal/a: Mgr. Alena Michalovová, Mgr. Hedviga Šľachtová, jaz. korekcia článku PhDr. Anna Köverová

  • 06-jún-2017 22:45

Hipoterapia v praxiDňa 31.5. 2017 žiaci z I.M a II.M triedy navštívili Animoterapeuticko - jazdecké centrum v Snine. Toto centrum sa zaoberá využitím zvierat, hlavne koní, pre potreby zdravotne postihnutých osôb, zdravých ľudí, športu, turistiky, ale aj v mnohých iných oblastiach. Tieto aktivity so zvieratkami prispievajú k získavaniu a rozvoju pohybových i telesných zručností, upevňovaniu zdravia, ale sú aj formou relaxu.

Naša návšteva sa začala obhliadkou mini ZOO, ktorú tvorili prevažne hospodárske, domáce  zvieratá a vtáctvo. Po obhliadke areálu zariadenia sa žiaci zoznámili s hipoterapiou, čiže druhom liečebnej metódy, pri ktorej sa využívajú pozitívne liečebné vplyvy koňa na človeka. Hipoterapeut nás najprv stručne informoval o priebehu hipoterapie, čo všetko je k nej potrebné, aké typy cvičení sa môžu na koni vykonávať a o formách hipoterapie. Následne predviedol praktickú ukážku hipoterapie. Po skončení hipoterapie sa žiaci, ktorí mali záujem mohli previesť na koni, čo aj mnohí z nich využili. Žiakom sa tento hoci krátky pobyt v prírode a v prítomnosti zvierat páčil a dozvedeli sa veľa nových informácií, ktoré dúfame, že využijú ešte nielen v škole v rámci odborných predmetov, na ktorých sa budú hipoterapii bližšie venovať, ale získané informácie im poslúžia aj pre ich ďalší profesionálny rozvoj.

Fotogaléria

SZŠ Vstúpte ...

Vzdelávacie centrum Microsoft