Stredná zdravotnícka škola Michalovce rešpektuje ochranu vašich údajov

Táto internetová stránka používa technológiu cookies. Je Vaším právom neudeliť súhlas s používaním súborov cookies alebo ich používanie zablokovať.
V takom prípade sa môže stať, že bude pre Vás obmedzená alebo vylúčená úplná funkcionalita niektorých častí prehliadanej webovej stránky.

Tu nás nájdete

„HOROVOV ZEMPLÍN“ na Strednej zdravotníckej škole v Michalovciach

  • Podrobnosti:
    Napísal/a: PhDr. Bibiána Lojanová

  • 06-november-2017 23:35

Tak ako po minulé roky, aj tento rok sme 25. októbra 2017 usporiadali na pôde našej školy školské kolo tejto súťaže. Porota v zložení- Mgr. Ľudmila Chovancová, PhDr. Anna Köverová, PhDr. Bibiána Lojanová, Mgr. Mária Kirnágová, Mgr. Silvia Zubková - si pozorne vypočula prednesy 9 recitátorov. Recitátori siahli už po modernejších textoch (v porovnaní s predošlými ročníkmi - J. Urban, G. Futová), no nechýbali ani básne klasikov – J. Botta a J. Smreka, M. Válka.

Horovov Zemplín 2017Niektoré prednesy boli pozoruhodné, pôsobivé, iné zas upútali menej. Porota upozornila niektorých recitátorov na isté rezervy v prednese i vo výbere textov, čo prijali ako motiváciu do ďalšej práce.
Napokon sa porota rozhodla udeliť 1. miesto Natálii Krajčíkovej, žiačke II.ZA triedy.
2. miesto získala Tamara Lukáčová, žiačka II.FL triedy a napokon 3. miesto obsadila Anna Pasteláková z triedy I.M . Porota sa rozhodla udeliť cenu za prednes vlastnej tvorby Tamare Demetrovej z triedy I.ZA .Najlepším recitátorom boli udelené diplomy a vecné ceny, ktoré do súťaže venovala Rodičovská rada pri SZŠ.
Víťazi súťaže budú našu školu reprezentovať v novembri na XXXXI. ročníku Horovovho Zemplína.
Držíme im palce.

Fotogaléria

SZŠ Vstúpte ...